Obuv před prvním použití naimpregnujte a následně nakrémujte, další impregnaci a krémování provádějte podle potřeby.
Textilní ani jinou obuv zásadně nedoporučujeme prát za použití saponátových prostředků.
Syté a pastelové barvy vrchových materiálů mohou v průběhu užívání zesvětlat. Pravidelnou údržbou bezbarvým krémem lze barevnou změnu zmírnit.
Kožená obuv i obuv z broušených kůží (samozřejmě také obuv ze syntetických materiálů a textilu) není v žádném případě neomezeně odolná proti vlhkosti vhodnou impregnací pouze zvyšujeme její odolnost proti vnější vlhkosti déšť, sníh; jediným druhem obuvi, který odolává působení vody bez negativních změn je obuv celoplastová nebo celopryžová.
Velmi negativní vliv má na vzhled obuvi působení posypových materiálů, kterými se v zimním období ošetřují komunikace. Agresivní chemické látky obsažené v posypech narušují strukturu materiálů, způsobují zbotnání a výskyt charakteristických světlých skvrn. Snažte se omezit působení těchto látek na obuv. Obuv po použití otřete od zbytků sněhu či vlhkosti. Obuv pravidelně ošetřujte; správně ošetřená obuv lépe odolává těmto negativním vlivům. Obuv poškozenou tímto způsobem nelze reklamovat.
Bílé materiály mohou v průběhu užívání do určité míry zežloutnout.
Po vyzutí obuv napněte na napínáky odpovídající velikosti.
Střídejte často obuv, zejména v deštivém počasí (nedoporučujeme používat každodenně stejnou obuv).
Obuv je nutné po každém použití nechat důkladně vyschnout a vyvětrat s vyjmutou vkládací stélkou) i po krátkém použití dochází ke zvlhnutí vnitřku obuvi vlivem pocení nohou.
Promáčenou obuv vycpěte novinami a postupně sušte mimo dosah zdroje zvýšené teploty.
Používání nedostatečně vysušené obuvi způsobuje její nadměrné opotřebení (zvláště stélek a podšívek).
Při zvýšeném pocení nebo při provlhnutí obuvi může vnitřní vybavení obuvi do jisté míry zapouštět barvu.
Včasnou základní údržbou nebo výměnou opotřebovaných patníků, podešví (příp. podrážek), vkládacích či vlepovacích stélek nebo šněrovadel zabráníte poškození dalších součástí vaší obuvi; toto případné poškození nemůže být důvodem k reklamaci jde o základní údržbu, kterou provádí sám zákazník.